Related Posts with Thumbnails

This loaf of bread cost me $93


A quick run to the grocery store this morning netted me a bill for $93. Note to self: try to do one shop a week. ONE. A well planned, budgeted, organized and executed 'big shop.' At a store with reasonable prices. Gotta get my frugal on here.

1 comments:

Jrnygrl said...

I hate when I do that. I am really trying to cut down on quick trips to the grocery store because I always ending spending way more. I am aiming for the "Big Shop" once a week but I have yet to plan a weekly menu.

Post a Comment